Bolek i Lolek

Bolek i Lolek zapraszają do Bielska

Bielsko-Biała to miasto położone na południu województwa śląskiego. Niegdyś stolica województwa bielskiego, dziś stolica Podbeskidzia. Regionu wyróżniającego się ze śląska – kulturą, tradycją, historią. Bielsko-Biała podobnie jak Częstochowa jest szczególnym ośrodkiem miejskim, w którym lokowane są zamiejscowe wydziały urzędów wojewódzkich. Dzięki miastu Bielsko-Biała, Podbeskidzie może zachować swą odrębność z ośrodkiem miejskim stanowiącym jego centrum.

Znani bohaterowie z dzieciństwa

Z Bielskiem kojarzą się przede wszystkim bohaterowie polskich kreskówek popularnych w latach PRL-u. Reksio oraz Bolek i Lolek. To kultowe bajki, które do dziś mają rzesze swych fanów. To dzięki nim w miasto Bielsko-Biała odwiedzają tysiące dzieci zwiedzających Studio Filmów Rysunkowych oraz pomniki bajkowych postaci umiejscowione w centrum miasta.

Uwiecznić bohaterów

Swoje pomniki zyskują bohaterowie historyczni, zasłużeni społecznicy, wybitne postacie. Tymczasem w Bielsku-Białej własnych pomników doczekały się postacie fikcyjne. Bohaterowie bajek dla dzieci. Nie są to jednak byle jakie postacie, a głęboko tkwiące w pamięci widzów, zyskujące sympatię i uznanie. Pomnik Reksia umiejscowiony tuż nad rzeką dzielącą starszą i młodszą część miasta odwiedzają tłumy każdego dnia. Co ciekawe nie są to tylko dzieci, ale również dorośli. Robią sobie z Reksiem zdjęcia niczym z bohaterem narodowym. Podobnie jest z Bolkiem i Lolkiem, których postacie umiejscowiono tuz przed wejściem do głównej bielskiej galerii handlowej.

Więcej na temat sympatycznych braci przeczytasz tutaj: Bolek i Lolek czyli najbardziej znani chłopcy z Bielska-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *