Reksio

Reksio – bajka nie tylko dla dzieci

Wydawać by się mogło, iż bajki to domena dzieci i najmłodszych, tymczasem są też bajki kultowe, które przywołują wspomnienia. Reksio to kreskówka wciągająca i młodszych i starszych. Z Bajki o niesfornym piesku Reksiu wynieść można szereg morałów, które są aktualne nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. To produkcja animacji dla całej rodziny. Dzięki Reksiowi uczymy się przyjaźni, jak również bycia uczciwym i pracowitym.

Reksio to przede wszystkim ulubieniec najmłodszych, jednak nie brakuje dorosłych, którzy z rozrzewnieniem wspominają dobranocki z Reskiem. Oglądają oni chętnie wraz z dziećmi kolejne odcinki Reksia. Mimo iż ostatni odcinek bajki wyprodukowano w 1990 roku, to kreskówka bije rekordy popularności po dziś dzień.

Międzynarodowa kariera Reksia

Ciekawostką dotyczącą Reksia jest jego kariera międzynarodowa, bowiem Reksio to nie tylko bohater polskich dzieci. Animacja była emitowana również w ZSSR jak i na rynku anglojęzycznym. Ceniona za wartości jakie przekazuje dzieciom oraz formę. Przystępne obrazy są niezwykle wyraziste. Wielowątkowość fabuły bajki stawia ogromne pole do popisu w odbiorze animacji. Dzieci wraz z pieskiem przeżywają kolejne emocje, przygody, kryzysy i porażki. Każdy odcinek Reksia to inna przygoda i inny morał.

Fenomen kundla

Mówi się, iż pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka i w przypadku tej postaci tak też jest. Reksio jest kochany przez widzów od ponad pół wieku. Wszyscy kochamy kundle. Rasowe psy mają swój urok, niemniej to kundelki skradają nasze serca, właśnie tak pozyskał naszą sympatię Reksio. Ten niewielki i wesoły piesek w łatki bawi dzieci od 1967 roku, kiedy to powstał pierwszy odcinek przygód Reksia poligloty.

Miliony fanów Reksia

Reksio to wyjątkowa postać, z która posiada miliony fanów na całym świecie. Do jej upowszechnienia przyczynił się znacznie internet, gdzie można obejrzeć bajki Reksia, a także kupić liczne maskotki, breloki, czy książeczki z tytułowym bohaterem.

Fenomenalna kreacja postaci uroczego pieska doczekała się także własnego pomnika. Władze oraz mieszkańcy miasta Bielsko-Biała docenili tego sympatycznego psiaka i 3 sierpnia 2009 roku w centrum miasta, pomiędzy bielskimi ulicami Stojałowskiego i 11 Listopada, tuż obok mostu na rzece Białej, został odsłonięty pomnik małego bohatera. Zamyślony Reksio stoi na tylnych łapach i pokazuje na pobliską fontannę.

Uroczy łaciaty kundel rozśmiesza, edukuje i wychowuje. Być może sekretem Reksia jest fakt, iż jest psem? Reksio jest idolem zarówno naszych babć, jak i synów i córek. Skąd w nim taka moc? Na próżno szukać jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy w Reksiu kocha coś innego. Bezsprzecznie piesek ma w sobie coś tajemniczo magicznego.

Więcej na temat tego sympatycznego pieska przeczytasz tutaj: Reksio – pies którego pokochało kilka pokoleń dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *